Oleme

õpilasfirma
Rahatähed

kes lõid rahatarkuse
vestlus- ja tegevuskaardid

Kas raha juhib mind või mina raha?

1/6 eesti noortest ei säästa raha üldse, vaid kulutab raha tarbimisele. See on finantsiliselt halb tegu. Õpilastena ihkame, et me juhiks ise oma raha – tahame olla rahatargad. Olles vestluskaartide fanaatikud ning rahatarkuse huvilised, liitsime need kaks huvi – nii sündisid rahatarkuse vestluskaartide idee.

Eri Eesti nurkadest kokku tulnud neli Tartu Rakendusliku Kolledži õpilast soovisid luua kohustustevabalt õpilasfirma, mis sai üsna pea kohustuseks: otsustasime luua rahatarkuse vestluskaardid teadmata, kuidas kaarte teha või mis küsimused mängus võiks olla. 

Mängudisaineriteks

Meil tuli hakata tarkust koguma, et toodet luua. Meist said mängudisainerid – alustasime koostööd Rahandusministeeriumi ja SEB pangaga, kellega hakkasime koos küsimusi formuleerima. Mängu lisasid tarkust ettevõtjad, lapsevanemad, noored ja investorid, näiteks Kristjan Liivamägi (“Rahaedu põhimõtete” autor), Jaak Roosaare (“Rikkaks saamise õpiku” autor) ja Liisi Kirch (Rahandusministeeriumi rahatarkuse koordinaator).

Mängudisainer Meelis Looveer (Goldmerk OÜ) ja trükikoda Just Print aitasid meil kokku panna mängu tervikuna. Meie kõige esimene pakk tuli välja kogemata sinine – nimelt trükimaailmas kasutatakse teisi värviskaalasid kui arvutiekraanil –, aga saime paki lõpuks violetse, mis tähendab meie jaoks raha maagiat.

Laadal ilma tooteta?

Meie esimene laat oli Pärnus ilma tooteta – saime teha vaid eelmüüki. Esimesed pakid saabusid päev enne Tartu laata, kus saime oma esimese müügikogemuse ning alustasime peagi pärast seda veebipoes müüki.

Oleme nüüdseks müünud maha sadakond pakki, tellinud uue partii ning tegutseme edaspidigi selle nimel, et tuua õpilasteni rahatarkus.

Shopping Cart